Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

5. edycja ProfiAuto PitStop

Brak oceny

Jubileuszowa, 5. edycja objęła swoim zasięgiem ponad 80 miast w Polsce, w Czechach i na Słowacji. Zaangażowanych w akcję było 310 serwisów, a liczba sprawdzonych samochodów wyniosła ponad 6500!

5_edycja_ProfiAuto_PitStop_za_nami_2.jpg

Mechanicy sprawdzają samochody

ProfiAuto PitStop to seria bezpłatnych akcji dla kierowców, w ramach których przeprowadzane są ekspresowe kontrole stanu technicznego samochodów, wykonywane przez specjalistów ProfiAutoSerwis. Akcje odbywają się w kilkudziesięciu miastach w kraju oraz u naszych południowych sąsiadów. Punkt serwisowy jest mobilny i pojawia się w popularnych, dobrze znanych dla mieszkańców miejscach np. na parkingach przy centrach handlowych, czy na rynkach miejskich. Kierowcy oprócz sprawdzenia kondycji swojego auta mogą także otrzymać fachową radę podczas konsultacji z ekspertami. Często kierowcom wręczane są także małe, dopasowane do aktualnego sezonu upominki. W wielu miastach akcja PitStop połączona jest z innymi wydarzeniami rozrywkowymi lub edukacyjnymi wspieranymi przez lokalne władze. 

Systematyczność

- PitStopy to najlepsza okazja, żeby za darmo dowiedzieć się, w jakim stanie technicznym jest nasz samochód. Z pomocą kierowcom przychodzą partnerzy ProfiAuto i mechanicy zrzeszeni w sieci ProfiAuto Serwis, którzy od lat angażują się w promocję kwestii związanych z bezpiecznym podróżowaniem. Akcja ma przypomnieć zmotoryzowanym, że systematyczne kontrole przekładają się bezpośrednio na bezpieczeństwo na drodze, a ich wykonywanie powinno stać się nawykiem. Z naszych statystyk wynika, że świadomość społeczna w tym temacie rośnie, ale wciąż jest wiele do zrobienia - mówi Łukasz Kopiec, dyrektor marketingu ProfiAuto.

5_edycja_ProfiAuto_PitStop_za_nami.jpg

Ekspresowa, lecz szczegółowa kontrola

W ramach akcji PitStop doświadczeni mechanicy ProfiAuto Serwis zajmują się m.in. sprawdzeniem  układów i części, które mają główny wpływ na bezpieczeństwo i jakość oraz komfort jazdy. Pod ich czujnym okiem znalazło się zawieszenie, stan akumulatora, ciśnienie w oponach oraz stan bieżnika. Przyjrzeli się także wycieraczkom oraz prawidłowemu ustawieniu świateł. W ich gestii pozostawało również sprawdzenie jakości płynów eksploatacyjnych m.in. temperatury wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwości płynu chłodniczego.

Organizatorami akcji ProfiAuto PitStop w 2019 roku byli: sieć ProfiAuto, lokalni partnerzy marki i mechanicy ProfiAuto Serwis oraz firmy ATE, DENSO, ENI, MANN-FILTER, OSRAM, VALEO i VARTA. Kolejna odsłona wydarzenia ruszy już w marcu 2020.


Udostępnij:
Tagi: auto kontrola ProfiAuto PitStop stan techniczny akcja
Ekspert ProfiAuto
ProfiAuto to marka zrzeszająca największe hurtownie, najlepsze sklepy motoryzacyjne i najsprawniejsze serwisy samochodowe. Poprzez najnowsze rozwiązania technologiczne i biznesowe oraz rozwinięty system dystrybucji od lat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów.