Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Fleet Management Training 2018

Brak oceny

W dn. 03-5.10 w Białce Tatrzańskiej odbyła się 8. edycja szkolenia dla managerów aut firmowych Fleet Management Training 2018.

Fleet Managemenet Training 2018

To wyjątkowe, branżowe wydarzenie było idealnym miejscem do wymiany doświadczeń, poglądów oraz spostrzeżeniem. Na tegorocznych spotkaniach najczęściej poruszano tematy prawne i ubezpieczeniowe. Podczas jazd testowych zaprezentowane zostały modele z szerokiej gamy samochodów typu SUV i crossover.

RODO, prawo oraz ubezpieczenia

Podczas wykładów zaprezentowano temat RODO w kontekście systemów do monitorowania i do zarządzania pojazdami. Słuchaczy zainteresowała szczególnie konieczność usuwania danych oraz ich szyfrowanie. Zwrócono uwagę również na coraz powszechniejsze stosowanie narzędzi, które pozwalają fleet managerowi na pełną mobilność. Nowoczesne aplikacje nie tylko ułatwiają pracę flotowca, ale również pozwalają mu zaoszczędzić sporo czasu. Ważne, aby wykorzystywane rozwiązania opierały się na bieżących, uzyskiwanych w czasie rzeczywistym danych.

Fleet Managemenet Training 2018

Przedmiotem dyskusji stał się także coraz bardziej popularny, wewnętrzny carsharing oraz wpływ dbałości o pojazd służbowy na jego wartość rezydualną. Podczas części wykładowej poświęconej tematom prawnym zaprezentowane zostały obowiązki pracowników i pracodawców za powierzone mienie oraz kwestia poszanowania mienia. W prezentacji dot. ubezpieczeń poruszony został problem zmian w ich funkcjonowaniu po pierwszym października bieżącego roku oraz częstych wykluczeń w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Jazdy testowe i premiery

Jazdy testowe odbywały się podczas dwóch dni szkoleniowych. Uczestnicy mogli zobaczyć i przetestować m.in. nowego Peugeota 508 oraz nowego Fiata 500X. Grupa FCA zaprezentowała także model Tipo, Alfę Romeo Stelvio oraz całą gamę modeli Jeep, natomiast grupa PSA: Citroëna Berlingo, Peugeota Partnera oraz modele z gamy DS. Subaru przekazało do jazd modele XV oraz Forester.

Fleet Managemenet Training 2018

Volkswagen użyczył szeroki przekrój modeli – od najmniejszego T-Rocka, przez Tiguana aż po luksusowego Touarega. Volvo zaprezentowało modele XC 40, XC 60, XC90 oraz V60. Uczestnicy szkolenia mogli wybrać się na jazdę testową po czterech trasach. Dwie z nich biegły urokliwymi drogami wokół Białki. Dwie pozostałe, bardziej wymagające (w większości prowadzące drogami nieutwardzonymi) obsługiwane były przez Opla Grandland.

Emocjonująca debata

Po raz pierwszy w historii wydarzenia przeprowadzona została emocjonująca debata, podczas której poruszony został następujący, obszerny temat: "Nowoczesny Fleet Manager – współczesne wyzwanie zapewnienia mobilności swoim pracownikom". W debacie wzięli udział zarówno przedstawiciele dostawców, jak i fleet managerowie m.in. Prezes MOTO Floty – Adam Kapek.

Fleet Managemenet Training 2018

Debatę rozpoczęło postawienie tezy, czym tak naprawdę jest mobilność. Ciekawym głosem było stwierdzenie faktu, iż termin ten nie wiąże się ani z koniecznością użytkowania, ani nawet posiadania auta. Wszyscy uczestnicy zgodzili się, że bezpośrednie kontakty międzyludzkie oraz sprzedaż bezpośrednia jeszcze przez wiele lat będą niezwykle przydatne w biznesie. Dyskusja na temat elektromobilności poruszyła również publiczność. Podczas debaty można było usłyszeć także głos, który jasno stwierdził, że Polska zaczyna wyznaczać trendy i standardy rynku europejskiego w zakresie proponowanych rozwiązań do zarządzania flotami. Kolejne spotkanie już za rok.


Udostępnij:
Tagi: fleet management training
Karol Włodarski

Redaktor prowadzący dobraflota.pl, prywatnie uwielbia ciężkie brzmienie gitarowych riffów, miłośnik nowych technologii z naciskiem na ich wykorzystanie w motoryzacji, od lat zbiera doświadczenie w branży automotive.