Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Już za miesiąc największe targi motoryzacyjne na Śląsku!

Brak oceny

Maciej Wisławski zrzuci samochód z 80 metrów na plac przed Spodkiem. Idealny warsztat samochodowy wciągnie gości w wirtualną rzeczywistość. Darmowe skoki na bungee i ekstremalne przejazdy podniosą ciśnienie. Mechanicy powalczą o puchar i cenne nagrody, a największe marki motoryzacyjne - o uwagę odwiedzających.

ProfiAutoShow_1.jpg

Na początku czerwca (8-9.06.2019) do MCK i Spodka w Katowicach zjadą miłośnicy motoryzacji i przedstawiciele branży z całej Polski. 16. edycji ProfiAuto Show przyświeca hasło „Napędzane pasją”. W ubiegłym roku w największych targach motoryzacyjnych na Śląsku wzięło udział 40 tysięcy gości, w tym aż 10 tysięcy mechaników. Podczas tej edycji spodziewany jest kolejny rekord frekwencji. 

Adrenalina i niecodzienne skoki

W tym roku na ProfiAuto Show debiutuje wyjątkowe, samochodowe bungee. To atrakcja, która pojawia się po raz pierwszy w Polsce na targach motoryzacyjnych. Zastrzyk adrenaliny zagwarantuje samochód z kaskaderem, zrzucony z ponad 80 metrów, który zawiśnie nad placem przed kultowym Spodkiem. Atrakcje będzie „odpalać” rajdowa legenda – Maciej Wisławski. Na tych, którzy chcą zaznać podobnych emocji na własnej skórze – czekają też darmowe skoki na bungee z dźwigu o tej samej wysokości. Tym razem bez samochodu, ale z pięknym widokiem na cały teren ProfiAuto Show. Sporą dawkę adrenaliny zapewnioną będą mieli także ci, którzy zdecydują się na skok z 2 lub 5 metrów na poduszkę kaskaderską, wykorzystywaną podczas kręcenia filmów akcji.

ProfiAutoShow_2.jpg

Atrakcje dla miłośników prędkości

Część rozrywkowa targów to co roku prawdziwa gratka zarówno dla branżowców, jak i dla osób niezwiązanych zawodowo z motoryzacją. Na chętnych czekać będzie m.in. jazda 9-konnymi gokartami Caroli Stinger na torze o powierzchni blisko 1500 m² czy przejażdżka zbudowanym specjalnie dla ProfiAuto twin carem – samochodem z dwoma silnikami i dwoma układami kierowniczymi. Można będzie także poszaleć na trójkołowcu prowadzonym przez profesjonalnego kierowcę, który gwarantuje spore wychylenia oraz zasiąść na prawym fotelu podczas driftu w 500-konnym BMW.

ProfiAutoShow_3.jpg

Mechaniczne serce Spodka

Specjalna strefa dla mechaników i pasjonatów techniki zostanie zlokalizowana w samym centrum najważniejszej śląskiej hali widowiskowej. Po raz pierwszy Spodek zmieni się w ogromny warsztat samochodowy. Całość uzupełni przestrzeń szkoleniowa, konkursowa oraz rally, którą otoczą stoiska ze sprzętem specjalistycznym. Wśród wydarzeń zaplanowanych w tej części są pokazy wyposażenia warsztatowego, prezentacje oferty wystawców, a także rywalizacja o Puchar Mechanika z cennymi nagrodami.

ProfiAutoShow_4.jpg

Nowoczesne technologie

Organizatorzy targów pokażą, że wystarczą 4 m², aby za pośrednictwem wirtualnej rzeczywistości zaprezentować jak powinien wyglądać warsztat idealny. Pomogą w tym specjalne gogle, system śledzenia ruchów i gestów użytkownika, a także oprogramowanie wizualizacyjne oraz analityczne. Wszystko, co dzieje się wewnątrz wirtualnego warsztatu, będzie można cały czas śledzić dzięki ustawionym dookoła ekranom. To pierwszy w branży warsztatowej tak szeroko zakrojony projekt bazujący na technologii VR.

ProfiAutoShow_5.jpg

Wystawcy powalczą o uwagę

Podczas targów swoją ofertę tłumnie zaprezentują najważniejsze światowe marki z branży automotive. Wśród kilkuset wystawców znajdą się zarówno producenci części motoryzacyjnych, akcesoriów oraz wyposażenia warsztatowego, jak i dealerzy samochodowi. Ich stoiska pełne będą nowinek technologicznych, gadżetów, gier, zabaw, a także esencji targów motoryzacyjnych – ciekawych samochodów.

ProfiAutoShow_6.jpg

CO?: Międzynarodowe targi motoryzacyjne ProfiAuto Show
GDZIE?: Katowice - MCK i Spodek
KIEDY?: 8 czerwca  (g. 10.00-18.00)  i 9 czerwca (g. 10.00-17.00)
PATRONAT GŁÓWNY: TVN Turbo, radio Eska, Dziennik Zachodni, Nasze Miasto, miasto Katowice
PATRONAT HONOROWY: Prezydent Miasta Katowice


Szczegóły na temat wydarzenia dostępne są na stronie www.profiauto.pl/show

 

Źródło: Informacja prasowa ProfiAuto.


Udostępnij:
Tagi: targi motoryzacyjne ProfiAutoShow2019 Katowice
Karol Włodarski

Redaktor prowadzący dobraflota.pl, prywatnie uwielbia ciężkie brzmienie gitarowych riffów, miłośnik nowych technologii z naciskiem na ich wykorzystanie w motoryzacji, od lat zbiera doświadczenie w branży automotive.