Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Plebiscyt

Brak oceny

Poznaj finałową siódemkę plebiscytu "Samochód Roku 2019" (Car of the Year 2019).

Plebiscyt Samochód Roku 2019

Prestiżowy tytuł

"Car of the Year" to najbardziej prestiżowa nagroda samochodowa w Europie. Pierwszy tytuł został przyznany w 1964 roku. W odróżnieniu od nagrody 'World Car of the Year' nie posiada żadnej kategorii. Ideą plebiscytu jest wybór jednego wyjątkowego samochodu. Jego organizacją zajmuje się 7 europejskich magazynów motoryzacyjnych: Auto z Włoch, Autocar z Wielkiej Brytanii, L’Automobile Magazine z Francji, Stern z Niemiec, Vi Bilägare ze Szwecji, Autopista z Hiszpanii oraz Autovisie z Holandii.

W konkursie mogą wziąć udział tylko te pojazdy, które znalazły się w ofercie w tym roku lub dołączą do niej do końca 2018 roku. Model musi być dostępny w minimum 5 krajach europejskich, a jego produkcja przekroczyła 5000 egzemplarzy na rok.

W skład 58-osobowego jury, oprócz dziennikarzy, wchodzi także 22 przedstawicieli państw europejskich. Ich liczba jest zależna od wielkości rynku oraz przemysłu motoryzacyjnego w danym kraju. Jury ocenia m.in. stylistykę, komfort, zużycie paliwa, bezpieczeństwo, funkcjonalność, innowacyjność oraz wpływ na środowisko.

W zeszłym roku tytuł 'Car of the Year' (Samochód Roku) został przyznany Volvo XC40. Kto zostanie tegorocznym laureatem? Zwycięzca plebiscytu zostanie ogłoszony tradycyjnie podczas Salonu Samochodowego w Genewie w marcu.

Final Seven

W finałowej siódemce, wyłonionej spośród 42 samochodów, znalazły się następujące modele (kolejność alfabetyczna):

  • Alpine A110
  • Citroën C5 Aircross
  • Ford Focus
  • Jaguar I-Pace
  • Kia Ceed
  • Mercedes-Benz class A
  • Peugeot 508

Plebiscyt Samochód Roku 2019


Udostępnij:
Tagi: car of the year samochód roku 2019
Karol Włodarski

Redaktor prowadzący dobraflota.pl, prywatnie uwielbia ciężkie brzmienie gitarowych riffów, miłośnik nowych technologii z naciskiem na ich wykorzystanie w motoryzacji, od lat zbiera doświadczenie w branży automotive.