Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Ponad 50% obecnych na ulicach aut wymaga wizyty w warsztacie?

Brak oceny

Wyniki akcji ProfiAuto PitStop 2019 nie pozostawiają złudzeń - więcej niż połowa samochodów powinna znaleźć się w warsztacie. Wszystko to jest winą bagatelizowania problemów przez kierowców.

ProfiAuto_PitStop_2019.jpg

Szczegółowe wyniki akcji

Lekceważące podejście do usterek i stanu technicznego auta, a przede wszystkich do bieżących czynności związanych z utrzymaniem pojazdu to wciąż największa bolączka polskich kierowców. Jest to główny wniosek, który płynie z przeprowadzonych kontroli w ramach akcji ProfiAuto PitStop 2019. Szczegółowe wyniki pokazują, że aż w 44% samochodów stwierdzono usterki w układzie kierowniczym. Zanotowano dość niepokojący wzrost liczby takich przypadków, aż o 15% więcej w porównaniu z poprzednią edycją akcji. Co piąty kierowca jeździł na zużytych oponach, a blisko ¼ badanych samochodów miała nieprawidłowe ciśnienie w oponach. Ponad połowa wymagała wymiany płynu hamulcowego (aż 53%). Wprawdzie jest to wynik o 11% lepszy w porównaniu do ubiegłego roku, ale wciąż daleki od pozytywnego. Niemal co drugi skontrolowany samochód miał słabo naładowany lub nadający się do wymiany akumulator. W co czwartym stwierdzono złe ustawienie świateł - wynik analogiczny do ubiegłorocznego.

- Każdego roku w ramach akcji PitStop przypominamy kierowcom o tym, że warto sprawdzać stan techniczny samochodów. Poprawy niestety nie widać, a wykryte usterki w zdecydowanej większości nadal są efektem zwykłych zaniedbań. Wyniki nie są dramatycznie złe, ale ponad połowie kierowców eksperci doradzili wizytę w warsztacie. Zaletą ProfiAuto PitStop jest fakt, że stan techniczny sprawdzany jest bez wcześniejszego przygotowania ze strony kierowców, na parkingach dużych sklepów i w centrach miast. Kierowcy podjeżdżają do kontroli prosto z trasy, dzięki czemu możemy pokazać faktyczną kondycję aut poruszających się po naszych drogach - mówi Łukasz Kopiec, dyrektor marketingu marki ProfiAuto.

V edycja akcji

ProfiAuto PitStop 219 to piata edycja programu, w ramach którego ponad 80 bezpłatnych kontroli samochodów. W akcji wzięło udział  ponad 300 ProfiAuto Serwisów i 6500 aut. Dodatkowo ponad 3100 kierowców udostępniło wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Na podstawie przeprowadzonych kontroli i otrzymanych wyników przeglądów można wywnioskować, że kierowcy dbają o wygląd i ogólny stan swoich aut, ale wiele istotnych kwestii po prostu lekceważą. Statystyki drogowe jasno pokazują, że stan techniczny ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo kierowców i innych uczestników ruchu, dlatego tak bardzo istotne jest, by regularnie sprawdzać swoje samochody.

- Mechaników nie dziwi fakt, że kierowcy mogą nie wyczuć luzów na kierownicy lub bagatelizują stuki w zawieszeniu. Samodzielne stwierdzenie usterek w takich przypadkach jest praktycznie niemożliwe i dopiero podczas kontroli można dowiedzieć się, że z samochodem jest coś nie w porządku. Jednak np. poziom ciśnienia w oponach, ich stan czy poziom płynu hamulcowego każdy może sprawdzić we własnym zakresie. Wyniki akcji ProfiAuto PitStop 2019 pokazują, że część kierowców niestety nie wykonuje nawet tego typu czynności - mówi Mariusz Maksym, koordynator sieci serwisowej ProfiAuto Serwis.

Wyniki_badania_ProfiAuto_PitStop_2019.png


Udostępnij:
Tagi: profiauto kontrola PitStop2019 wyniki badanie warsztat
Ekspert ProfiAuto
ProfiAuto to marka zrzeszająca największe hurtownie, najlepsze sklepy motoryzacyjne i najsprawniejsze serwisy samochodowe. Poprzez najnowsze rozwiązania technologiczne i biznesowe oraz rozwinięty system dystrybucji od lat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów.