Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ProfiAuto Show 2019 – rekordowa frekwencja

Brak oceny

W miniony weekend (08-09.06) w Katowicach odbyły się największe na Śląsku targi motoryzacyjne. Podczas dwóch dni w MCK i Spodku pojawiło się 46 000 gości, co jest zdecydowanym rekordem. To fantastyczne wydarzenie pokazało, że tempo rozwoju branży motoryzacyjnej nie ma sobie równych.

PAS2019_5.jpg

Napędzane pasją

Szesnastej edycji ProfiAuto Show przyświecało hasło „Napędzane pasją”. Były to dwa dni pełne pasji, adrenaliny i najświeższych trendów. Zaprezentowało się 150 wystawców, a do Katowic  zjechali zarówno miłośnicy motoryzacji, jak  i najważniejsi przedstawiciele branży. Targi odwiedziło 46 000 gości i po raz kolejny dużą grupę zwiedzających stanowili specjaliści, głównie mechanicy samochodowi.

Przygotowane atrakcje udowodniły, że motoryzacja nie tylko jest napędzana pasją, ale także adrenaliną i emocjami na najwyższym poziomie. Największe marki z branży na swoich stoiskach wystawowych pokazały wiele nowoczesnych rozwiązań, które są dowodem na to, że mariaż sektora automotive z IT wchodzi w kolejną fazę.

PAS2019_6.jpg

Niebagatelne atrakcje

- To zdecydowanie był gorący weekend. Po raz pierwszy na targach w Polsce pokazaliśmy samochodowe bungee. Samochód z kaskaderami wewnątrz skakał z ponad 80 metrów, a całość odpalił sam Maciej Wisławski, który podsumował, że na naszych śmiałków oddziaływały siły nieporównywalne z jakimikolwiek przyspieszeniem podczas rajdów. ProfiAuto Show to doroczne święto motoryzacji, więc kładziemy nacisk na unikatowe emocje, zarówno te rozrywkowe, jak i branżowe, dzięki współpracy z najważniejszymi motoryzacyjnymi markami z całego świata – mówi Łukasz Kopiec, dyrektor marketingu Moto-Profil.

Strefa rozrywkowa obfitowała w atrakcje. Były to m.in. pokazy motocyklowe, drift czy jazda gokartami. Bezpłatne skoki na bungee i poduszkę kaskaderską oraz liczne stanowiska z symulatorami cieszyły się niesłabnącym powodzeniem przez cały czas trwania targów.  Ustawiony w samym środku Spodka wirtualny warsztat samochodowy również był bezustannie oblegany. Wśród realnych motoryzacyjnych gwiazd, które pojawiły się na ProfiAuto Show 2019 pojawili się m.in. Kajetan Kajetanowicz, Maciej Wisławski, Adam Klimek oraz Klaudia Podkalicka.

PAS2019_4.jpg

Strefa branżowa

Branżowcy mogli liczyć, obok fachowych prezentacji technicznych, na zróżnicowany program szkoleń. Jednym z nich było szkolenie dot. budowy kół dwumasowych, eksploatacji elementów układu hamulcowego oraz specyfikacji oleju przeprowadzone przez MOTO Flotę oraz jej partnerów: Brembo, Schaeffler oraz ENI. Oprócz tego przygotowana została specjalna Strefa Warsztatowa z sektorem konkursowym, rally oraz szkoleniowym.

Nie zabrakło także licznych pokazów wyposażenia serwisowego i konkursów. Po raz pierwszy w historii wydarzenia mechanicy stanęli do rywalizacji o Puchar Mechanika i cenne nagrody m.in. 30-tonową prasę.

- Warstwa branżowa targów jest dla nas bardzo ważna. Wiedzą o tym doskonale wystawcy, którzy przywożą co roku do Katowic najświeższe nowości oraz dawkę wiedzy merytorycznej nieporównywalnej z jakąkolwiek imprezą motoryzacyjną w Polsce. Program szkoleń opracowywaliśmy drobiazgowo, biorąc pod uwagę aktualne trendy i zmiany na rynku. To połączenie stanowi o charakterze ProfiAuto Show. W tym roku przybliżyliśmy wiele nowości wpisujących się w takie trendy, jak elektromobilność czy pojazdy autonomiczne, ale także najnowsze osiągnięcia techniczne m.in. w zakresie narzędzi warsztatowych – podsumowuje Mariusz Maksym, koordynator sieci ProfiAuto Serwis.

PAS2019_3.jpg

MOTO Flota na targach ProfiAuto Show 2019

Już kolejny raz MOTO Flota zaakcentowała swoją obecność na targach. W tym roku kolejny raz partnerami była marka ProfiAuto, Millennium Leasing, Grupa Krotoski-Cichy. Po raz pierwszy swoje partnerstwo zaznaczył Flotex Polska. Na stoisku zaprezentowana została Skoda Scala, oraz  innowacyjne urządzenie do sporządzania dokumentacji karoseryjnej – Car Scanner.

Na targi przybyło ponad 100 zaproszonych gości, dla których po raz pierwszy, inaczej niż w latach poprzednich zorganizowano wspólnie z firmami Schaeffler, Brembo oraz ENI, techniczny panel szkoleniowy. Zakres omawianej tematyki był dedykowany dla osób na co dzień zarządzającymi flotami. Od budowy zestawów sprzęgieł i dwumasowych kół zamachowych, oraz poszczególnych elementów układu hamulcowego, aż po ich prawidłową eksploatację oraz omówienie dokładnej specyfikacji olejowej. Po zakończonym panelu, chętni pojechali do centrali Moto-Profil, aby na miejscu przekonać się na własne oczy jak działa logistyka firmy.

W trakcie targów o współpracy z MOTO Flotą mogli również porozmawiać mechanicy oraz właściciele ProfiAuto Serwisów. Prezentowane były różne zagadnienia, przede wszystkim specyfika obsługi flot, różnice wynikające z procedur obsługi pomiędzy zleceniem flotowym, a obsługą klienta detalicznego. Korzyści wynikające ze współpracy. Omówienie zmian zachodzących na rynku motoryzacyjnym w kontekście zwiększenia zainteresowania najmem średnio i długoterminowym, a co za tym idzie potencjalną współpracą z firmami typu Car Fleet Management.

Kolejna edycja ProfiAuto Show już za rok.

ZOBACZ FILM PODSUMOWUJĄCY TARGI

7I3A0949.JPG


Udostępnij:
Tagi: targi flota motoryzacja pasja ProfiAutoShow2019 Katowice
Karol Włodarski

Redaktor prowadzący dobraflota.pl, prywatnie uwielbia ciężkie brzmienie gitarowych riffów, miłośnik nowych technologii z naciskiem na ich wykorzystanie w motoryzacji, od lat zbiera doświadczenie w branży automotive.