Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zmiany w regulaminie innogy go! Nie masz ukończonych 22 lat - nie pojedziesz.

Brak oceny

innogy go! oferuje wynajem pojazdów elektrycznych na minuty. Wystarczy pobrać aplikację dostępną na systemach Android oraz iOS, aby usiąść za kółkiem elektrycznego BMW i3 oraz mocniejszej wersji BMW i3s. Nadchodzą istotne zmiany w regulaminie.

innogy_go_zmiany_w_regulaminie.jpg

Zmiany w regulaminie

9 sierpnia na stronie internetowej pojawił się komunikat mówiący o zmianach w regulaminie, dotyczący minimalnego wieku osoby wynajmującej pojazd. W imię nowych przepisów, użytkownik musi mieć ukończone 22 lata oraz posiadać prawo jazdy od minimum 6 miesięcy.

Nowy regulamin obowiązuje już wszystkich nowych użytkowników, którzy od 9 sierpnia zarejestrowali swoje konto. Natomiast wszystkie dotychczasowe konta użytkowników mają być zweryfikowane pod kątem wieku do 23 sierpnia.

Młodzi kierowcy szkodzą

Taki ruch jest spowodowany bardzo wysokim współczynnikiem udziału młodych kierowców w zdarzeniach drogowych. Wg. analiz przeprowadzonych przez firmę wynajmującą samochody BMW, za 60% wypadków z udziałem wypożyczanych pojazdów odpowiadają kierowcy, którzy nie ukończyli 22 roku życia.

Czy to pomoże? 

Nie mam zielonego pojęcia. Pomysł na oddanie do dyspozycji niedoświadczonych kierowców jednych z szybszych samochodów elektrycznych wydaje się być bardzo odważny. Nie każdy kierowca, nawet ten doświadczony, zdaje sobie sprawę z faktycznego przyspieszenia samochodów elektrycznych. Mało kto wie, że BMW i3 to mała rakieta, która rozpędza się do 100 km/h w ciągu 7,2 sekundy, natomiast 50 km/h osiąga już w 3 sekundy. To sprawia, że mało samochodów z tradycyjnymi silnikami spalinowymi jest w stanie dotrzymać im kroku np. ruszając spod świateł.

Nic więc dziwnego, że bardziej niedoświadczeni kierowcy powodują sporo wypadków. Choć tak naprawdę nie tyle o doświadczenie, co o wyobraźnię tutaj chodzi.

Liczę, ze zmiany przyniosą zamierzony efekt, nie dla tego, że chcę aby firma płaciła umiarkowanie niskie ubezpieczenie, ale dlatego, że nierozwaga i brak wyobraźni często kończą się po prostu źle dla osób postronnych - przeciętnych uczestników ruchu drogowego.


Udostępnij:
Tagi: Zmiany bezpieczeństwo innogygo regulamin wiek
Karol Włodarski

Redaktor prowadzący dobraflota.pl, prywatnie uwielbia ciężkie brzmienie gitarowych riffów, miłośnik nowych technologii z naciskiem na ich wykorzystanie w motoryzacji, od lat zbiera doświadczenie w branży automotive.