Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

3 najlepsze auta do przewożenia czworonogów

Brak oceny

Nagrody motoryzacyjne przyznawane są w najróżniejszych kategoriach. Jedna z nich została właśnie rozdana w Wielkiej Brytanii. Eksperci i ankietowani wybrali najlepsze samochody do podróżowania z psami.

auto_dla_czworonogow_1.jpg

Pieskie życie

Mogłoby się wydawać, że dużemu i średniemu psu do wygodnej jazdy wystarczy spory i pojemny bagażnik oraz umiarkowanie wysoki próg. Nic bardziej mylnego! Istnieje wiele czynników, dzięki którym podróż naszego czworonoga jest komfortowa i bezstresowa. Należą do nich m.in. wysokość bagażnika, odpowiednie zawieszenie, które jest szczególnie ważne u psów borykających się z chorobą lokomocyjną, możliwie najbardziej efektywna wentylacja, prawidłowe mocowania oraz zdalnie sterowanie wszystkimi szybami, które są niezbędne w przypadku, gdyby piec musiał mieć natychmiastowy dostęp do świeżego powietrza.

Niepozorne niebezpieczeństwa

Właściciele psów bardzo często na myśl o podróżowaniu z psem myślą tylko o brudzie w aucie i wszędobylskiej sierści. Tymczasem warto przede wszystkim pomyśleć o jego bezpieczeństwu. Duża część właścicieli psów przewozi je albo z przodu na podłodze, albo na tylnej kanapie. Większość z nich nie zdaje sobie sprawy, jak taka jazda może być niebezpieczna dla czworonoga np. w przypadku gwałtownego hamowania. Wielu właścicieli nie używa też pasów bezpieczeństwa, które są konieczne, jeżeli z jakichś powodów jesteśmy zmuszeni przewozić psa poza bagażnikiem. O specjalistycznej macie słyszało jeszcze mniej. Należy pamiętać, że pies nawet w bagażniku nie może być przewożony luzem. W przypadku jeżeli zostaje jeszcze spora przestrzeń warto umieścić psa w specjalnej klatce, którą również należy zabezpieczyć przed przesuwaniem. Nierozsądne podróżowanie z psem może być niebezpieczne nie tylko dla czworonoga, ale także dla właścicieli. Niezabezpieczone w żaden sposób zwierzę podczas hamowania, kolizji, czy nagłego skrętu może wylecieć na przednie siedzenia i poturbować nie tylko siebie, ale także kierowcę i pasażerów, doprowadzając mimowolnie do większej tragedii. Warto pamiętać o czworonogach!

auto_dla_czworonogow.jpg

Brytyjskie TOP 3

Brytyjski plebiscyt organizowany był przez jeden z największych serwisów ogłoszeniowych zajmujących się sprzedażą samochodów – AutoTrader. Pojazdy zostały ocenione w 16 różnych kategoriach. Bezapelacyjnym zwycięzcą została Mazda CX-5. W uzasadnieniu jury znalazła się m.in. informacja o pozytywnych wypowiedziach ankietowanych kierowców. Podkreślone zostały także następujące atuty Mazdy CX-5: spora przestrzeń bagażnika, bogate wyposażenie auta, solidne wnętrze, bardzo dobre wyciszenie kabiny oraz komfortowe zawieszenie. Wśród TOP 3 znalazł się także Volkswagen Golf oraz Ford Focus.

W zeszłym roku eksperci wyłonili pięć aut wśród których znaleźli się: Skoda Superb (kombi), Ford S-Max, Dacia Logan MCV, Nissan Qashqai oraz Land Rover Discovery. W poprzedniej edycji pod uwagę nie była brana jednak opinia ankietowanych kierowców.


Udostępnij:
Tagi: samochód plebiscyt pies wygoda top3
Karol Włodarski

Redaktor prowadzący dobraflota.pl, prywatnie uwielbia ciężkie brzmienie gitarowych riffów, miłośnik nowych technologii z naciskiem na ich wykorzystanie w motoryzacji, od lat zbiera doświadczenie w branży automotive.