Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ProfiAuto Show 2019 – konkrety dla fachowców

Brak oceny

Już za niespełna dwa miesiące rozpocznie się 16. edycja ProfiAuto Show. Targi odbędą się w dn. 08-09.06.2019 w Katowicach. Dla fanów motoryzacji przygotowano wiele atrakcji, a dla fachowców z branży automotive – rozbudowaną część szkoleniową. Na specjalistów czekają m.in. DemoVany z najnowszymi narzędziami, prezentacje technicznie oraz „Strefa Mechanika” w samym sercu Spodka.

PAS_szkolenia.jpg

Wizytówka ProfiAuto Show

Od lat wizytówką ProfiAuto Show są specjalistyczne szkolenia oraz duży nacisk na część merytoryczną. W ubiegłym roku mechanicy stanowili aż ¼ wszystkich gości odwiedzających targi. Podczas tegorocznej edycji, zgodnie z jej hasłem przewodnim, organizatorzy jeszcze mocniej „Napędzą pasją” pracowników i właścicieli warsztatów. Potwierdzeniem jest bogaty w wydarzenia branżowe program szkoleń i prezentacji technicznych. Zaplanowano m.in. prelekcje dotyczące diagnostyki komputerowej, elektryki i elektroniki samochodowej oraz konserwacji kluczowych układów.

Gorące trendy

Oferowane dla uczestników targów szkolenia organizowane są przez liderów rynku automotive. Prezentacje odbywać się będą zarówno w salach szkoleniowych, jak i na stoiskach wystawców. Rokrocznie program szkoleń układany jest z myślą o poruszeniu istotnych kwestii i gorących trendów, dzięki czemu odpowiada na potrzeby zmieniającego się rynku. Tematy poruszane podczas targów będą związane np. z diagnostyką układów hamulcowych z wykorzystaniem specjalistycznych przyrządów, regulacją i ustawieniem świateł m.in. typu Matrix i LED. Omówiony zostanie także serwis klimatyzacji samochodowej, z naciskiem na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Nie zabraknie również nowinek i ciekawostek technologicznych – zaprezentowana zostanie myjka filtrów DPF oraz omówione zostanie działanie systemu ADAS, służącego do kalibracji kamer montowanych w samochodach. 

Strefa Mechanika

W samym sercu Spodka, po raz pierwszy w historii wydarzenia, znajdzie się specjalna „Strefa Mechanika”. Jej centrum stanowić będzie absolutna nowość na katowickich targach – idealny warsztat przygotowany w technologii VR. W strefie odbywać się będą także ogólnodostępne szkolenia oraz prezentacja nowoczesnych narzędzi i rozwiązań, ułatwiających codzienną pracę mechaników. Strefa będzie także miejscem pokazów wyposażenia warsztatowego, prezentacji oferty wystawców, konkursów oraz rywalizacji o Puchar Mechanika ProfiAuto Serwis z wartościowymi nagrodami, w tym m.in. wyważarką, 30-tonową prasą, zestawami kluczy oraz voucherami na Tor Jastrząb.


Udostępnij:
Tagi: ProfiAutoShow fachowcy szkolenia
Karol Włodarski

Redaktor prowadzący dobraflota.pl, prywatnie uwielbia ciężkie brzmienie gitarowych riffów, miłośnik nowych technologii z naciskiem na ich wykorzystanie w motoryzacji, od lat zbiera doświadczenie w branży automotive.