Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zwiększ świadomość bezpiecznego użytkowania pojazdów - Projekt 'Odpowiedzialni na drodze'!

Brak oceny

Według statystyk Komendy Głównej Policji co roku w Polsce około 66 osób dziennie zostaje poszkodowanych w wypadkach drogowych. Liczba wypadków na polskich drogach spada, ale nadal utrzymuje się na zbyt wysokim poziomie. Czy edukacja w zakresie bezpiecznej jazdy jest wystarczająca? Jakie działania prewencyjne można wprowadzić, aby nauczyć kierowców bezpiecznych zachowań i zmniejszyć liczbę wypadków komunikacyjnych?

Świadomość, jakie korzyści przynosi odpowiedzialne prowadzenie samochodu zarówno wśród kierowców, jak i ich pracodawców, nadal jest niewystarczająca. Czasami, aby zapobiec wypadkowi, należy jedynie w odpowiednim momencie zdjąć nogę z gazu, czy zachować odpowiedni dystans między pojazdami. Wprowadzenie odpowiedniego programu szkoleniowego i rozwiązań technologicznych mogą znacznie podnieść poziom bezpieczeństwa pracowników.

  • 80% wypadków na drodze jest konsekwencją rozproszenia uwagi
  • 50% sprawców wypadków przyznało, że było rozproszonych własnymi myślami
  • 70% Polaków uważa się za ofiary agresji drogowej

Zwiększ świadomość

Wypadki samochodowe są jednym z największych problemów społecznych w naszym kraju i przyczyną blisko 4000 zgonów na miejscu zdarzenia. Każda kolizja drogowa lub szkoda w pojeździe ma wpływ na pracowników w organizacji poprzez konsekwencje prawne, zwiększone stawki ubezpieczeniowe, utratę ciągłości pracy poszkodowanego pracownika oraz wiele innych.

Dlatego do udziału w projekcie „Odpowiedzialni na drodze”, którego organizatorem był m.in. CarTrack, zaproszono czołowych polskich dziennikarzy związanych z tematyką społeczną, motoryzacyjną i transportową. Projekt składał się z 3 etapów:

  • Testu diagnozującego umiejętności kierowcy przy wykorzystaniu profesjonalnego symulatora jazdy.
  • Jazdy z urządzeniem telemetrycznym, kiedy to dziennikarz otrzymywał dostęp do platformy, gdzie będzie mógł w dowolnym momencie zobaczyć dane i ocenić swój styl jazdy.
  • Spotkania eksperckiego, podczas którego przedstawiono najważniejsze korzyści wynikające z wprowadzania działań prewencyjnych, edukacyjnych i wdrażania polityki bezpieczeństwa w polskich firmach.

Podczas spotkania przedstawiony został raport dotyczący polskich kierowców i kluczowych czynników, które mają największy wpływ na: bezpieczeństwo, styl jazdy i eksploatację pojazdu.

Pobierz pełny raport


Udostępnij:
Tagi: bezpieczeństwo raport użytkowanie pojazd
Ekspert CarTrack