Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Car Scanner na Poznań Motor Show 2019

Brak oceny

Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show co roku przykuwają uwagę wszystkich miłośników motoryzacji w Polsce. W tym roku nie było inaczej. Wydarzenie jest idealnym miejscem na zaprezentowanie nie tylko najnowszych trendów w motoryzacji, ale również pozwala poznać nowoczesne technologie mające na celu ułatwienie i usprawnienie procesów sprzedażowych, serwisowych lub też wynajmu samochodów. Poznaj Car Scanner!

carscanner_1.jpg

Innowacyjny skaner

Niewątpliwie jednym z takich rozwiązań jest Car Scanner. Urządzenie skonstruowane z myślą o usprawnieniu pracy wszędzie tam, gdzie jest potrzebna dokumentacja karoseryjna pojazdu. Zastosowanie urządzenia jest bardzo szerokie począwszy od serwisów samochodowych, przez firmy zarządzające własnymi flotami po podmioty leasingujące i wynajmujące pojazdy. 

Stworzony do sporządzania dokumentacji karoseryjnej

Całość procesu skanowania trwa zaledwie dwie minuty. Do sporządzania dokumentacji wykorzystywana jest kamera 20Mpx – 22 sensory wbudowane w Car Scanner sprawdzają otoczenie 1000 razy na sekundę, aby zapewnić bezpieczne i pewne działanie robota. Urządzenie umożliwia również sporządzenie dokumentacji 360 wnętrza pojazdu. Trzeba podkreślić fakt, że rozmiar skanowanego  pojazdu nie ma najmniejszego znaczenia. Car Scanner poradzi sobie tak samo dobrze ze smartem, jak i pick up’em. Magnetyczna ścieżka, po której porusza się urządzenie jest bardzo łatwa w montażu, dzięki czemu można modyfikować jej wielkość. Wysokość hardwear’u także można zmieniać.

ZOBACZ JAK WYGLĄDA SCAN 360

carscanner_2.jpg

Dedykowany do serwisu samochodowego

System zabezpiecza serwis samochodowy przed bezpodstawnymi reklamacjami  klientów dotyczącymi uszkodzeń karoserii, które rzekomo powstały, gdy pojazd był serwisowany. Dodatkowo, Car Scanner dostarcza usługę, którą serwisy mogą monetyzować – w przypadku, gdy właściciel pojazdu chce sprzedać swój samochód, serwis może odsprzedać taką dokumentację.

carscanner_3.jpg

Wykorzystywany w remarketingu

Z Car Scannerem firmy posiadające własne floty mogą zdalnie śledzić stan pojazdu i reagować, gdy wartość rezydualna pojazdu spada poniżej założonego poziomu. Gdy umowa leasingowa ulega zakończeniu, system znacząco przyspiesza proces sprzedaży pojazdu online. Car Scanner to prawdziwy przełom dla wypożyczalni pojazdów. System umożliwia automatyzację zwracania pojazdów i przyspiesza cały proces. Samochody są skanowane przy wyjeździe i powrocie na parking wypożyczalni samochodów. Każdy skan jest autentykowany przy użyciu nowoczesnej technologii blockchain, więc zarówno klient, jak i firma są chronieni przed nieuczciwymi praktykami manipulacji faktycznym stanem pojazdu. System umożliwia śledzenie stanu pojazdu pomiędzy wynajmami oraz tym samym śledzenie jego wartości rezydualnej.

Generujący oszczędność

Razem z bezcieniowym namiotem otrzymujesz profesjonalne stanowisko do sporządzania dokumentacji zdjęciowej pozwalające na zachowanie ustandaryzowanej wizualizacji, co bezpośrednio przekłada się na podniesienie klasy usługi, a klient odnosi wrażenie ekskluzywności i prestiżu obsługi. To wszystko za ułamek wartości standardowej platformy obrotowej.


Udostępnij:
Tagi: serwis Poznań Motor Show 2019 CarScanner
Karol Włodarski

Redaktor prowadzący dobraflota.pl, prywatnie uwielbia ciężkie brzmienie gitarowych riffów, miłośnik nowych technologii z naciskiem na ich wykorzystanie w motoryzacji, od lat zbiera doświadczenie w branży automotive.