Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Debiut Infiniti Prototype 10

Brak oceny

Debiut Prototype 10 podczas Pebble Beach Concours d’Elegance, czyli droga do elektryfikacji marki Infiniti.

Podczas gdy marki wycofują się z projektowania ekstremalnie futurystycznych prototypów pojazdów koncepcyjnych, Infiniti postawiło się w opozycji do tego trendu. Koncern poprzednio zaprezentował nam Q Inspiration, czyli 4-dzwiowy sedan z opływowymi kształtami zahaczającymi o estetykę coupe, oraz model Prototype 9, pojazd który łączy w sobie stylistykę samochodu wyścigowego z lat 40-tych ubiegłego wieku z nowoczesną technologią i materiałami. A teraz przed nami pojawia się Prototype 10.

infiniti-prototype-10-elektryczny-samochod-przyszlosci-dobraflota.jpeg

Stylowe połączenie motoryzacji XX wieku i nowych technologii

Infiniti Prototype 10 będzie wyglądać oszołamiająco, jeżeli będzie faktycznie przypominać szkice koncepcyjne. Najbardziej rzuca się w oczy długa maska i szeroka przednia powięź. Można zauważyć charakterystyczną minimalistyczną przednią szybę, osłaniającą kierowcę siedzącego w jednoosobowej kabinie. Boki są głęboko wycięte po linii łuku, prowadzącej prosto do tylnej osi. Bez wątpienia koncepcja łączy w sobie elegancję modelu Prototype 9 z nowoczesną linią zaprezentowaną na początku roku w modelu Q inspiration.

Elektryczny napęd w Infiniti

Prototype 10 będzie wyposażony w elektryczną jednostkę napędową. Firma stawia na nowoczesne rozwiązania, ale zabarwia je nutą sentymentu do minionej epoki, kiedy przyjemność z jazdy była głównym wyznacznikiem dobrego samochodu.

Nasza nowa koncepcja mówi o zelektryfikowanej przyszłości, nowej erze elektrycznych pojazdów, co znajduje odzwierciedlenie w jej kształcie oraz detalach wykonania. Normalnym też się wydaje czerpanie inspiracji z minionej epoki motoryzacji, w której motoryzację cechowało zamiłowanie do jazdy.

– przekonuje Karim Habib, dyrektor wykonawczy Infiniti.

infiniti-prototype-10-elektryczne-dobraflota.jpg

Wizja przyszłości wg Infiniti

Prototype 10 nie będzie produkowany seryjnie, ma on za to wyznaczyć, jak się wydaje, nowy kierunek koncernu który zakłada wyposażenie wszystkich modeli produkowanych od 2021 roku w elektryczne jednostki napędowe. Ma również przekonać użytkowników, że marka w dalszym ciągu stawia na wygodę i przyjemność z jazdy.

Samochód będzie miał swoją premierę podczas Pebble Beach Concours d’Elegance 23 sierpnia 2018 roku.


Udostępnij:
Tagi: inifiniti prototype 10 koncept
Karol Włodarski

Redaktor prowadzący dobraflota.pl, prywatnie uwielbia ciężkie brzmienie gitarowych riffów, miłośnik nowych technologii z naciskiem na ich wykorzystanie w motoryzacji, od lat zbiera doświadczenie w branży automotive.