Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Elektryczny carsharing BMW i3 w Warszawie największą flotą tego typu na świecie!

Brak oceny

Już ponad miesiąc w Warszawie funkcjonuje innogy go! - największa w Polsce i na świecie carsharingowa flota elektrycznych BMW i3. Auta są dostępne do wypożyczenia na minuty.

innogy_go.jpg

Wyśmienity pomysł

Pierwsze auta pojawiły się na ulicach stolicy 3 kwietnia 2019 roku. Za całym zamieszaniem stoją firmy Innogy, BMW oraz bank ING. Łącznie cała flota ma liczyć 500 pojazdów, w tym 30 BMW i3s. Oba modele posiadać mają baterie o pojemności 94 Ah, dzięki którym rzeczywisty zasięg codziennej użycia wynosić może nawet 200 km. Sam w sobie carsharing nie jest niezwykle innowacyjnym rozwiązaniem, gdyż obecnie w stolicy istnieje wiele tego typu usług, jednak wprowadzenie jedynie elektrycznych aut niesie szereg dodatkowych profitów.

Zapomnij o korkach i problemach z parkowaniem

Samochody napędzane jedynie energią elektryczną mają sporo przywilejów w stolicy. Jednym z  nich jest możliwość korzystania z buspasów, co jest szczególnie ważne w godzinach szczytu. Godzinny korek na ul. Wawelskiej odejdzie w niepamięć, jeżeli wsiądziesz w elektryczne BMW i3. Dodatkowo innogy go! pobiera opłaty tylko za wykorzystany czas (1,19zł/min), a nie za przejechane kilometry. Ta informacja powoduje, że jazda buspasami brzmi coraz atrakcyjniej. Ponadto elektryczne pojazdy są w Warszawie zwolnione z opłat parkingowych. Jest to ukłon w stronę elektromobilności, która przez ostatnie kilka lat jest dla władz miejskich bardzo istotna. Wypożyczone BMW i3 będziesz mógł bez żadnych opłat pozostawić na parkingu, uruchomić tryb 'postój' (0,19zł/min) i załatwić np. bieżące sprawy w centrum miasta w godzinach największego szczytu. Dodatkowo, dbasz o zmniejszenie hałasu w aglomeracji miejskiej i ograniczenie wytwarzania produktów wpływających bezpośrednio na zanieczyszczenie środowiska. Win-win situation. Oczywiście, możesz posiadać własne auto elektryczne i również korzystać ze wszystkich, powyższych udogodnień, jednak taka przyjemność jest sporo droższa i potrzebuje zdecydowanie większego zaplecza finansowego niż wynajęcie auta na minuty.

Uważaj na przyśpieszenie

Jazda samochodem elektrycznym różni się od jazdy samochodem spalinowym m.in. faktem, że od pierwszych sekund dostępny jest maksymalny moment obrotowy. Nie słychać oczywistego ryku silnika, który sugeruje, że osiągnęliśmy sporą prędkość, co może być na początku zwodnicze. Brak wytwarzania hałasu może być także mylące dla innych uczestników ruchu. Warto o tym wszystkim pamiętać, wynajmując elektryczne auto na minuty lub po prostu będąc nowym właścicielem tego typu pojazdu, aby nie doprowadzić do tragedii.

/Źródło zdjęcia: innogygo.pl/


Udostępnij:
Tagi: Warszawa innogygo carsharing BMWi3
Karol Włodarski

Redaktor prowadzący dobraflota.pl, prywatnie uwielbia ciężkie brzmienie gitarowych riffów, miłośnik nowych technologii z naciskiem na ich wykorzystanie w motoryzacji, od lat zbiera doświadczenie w branży automotive.