Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Ford Kuga – najbardziej zaawansowany technologicznie model w historii marki

Brak oceny

Ford planuje technologiczną rewolucję. Francuski koncern na targach w Amsterdamie zaprezentował zupełnie nową gamę modeli pod wspólnym szyldem Ford Hybrid. Wśród niej znalazł się Ford Kuga, nazywany najbardziej zaawansowanym technologicznie modelem w historii marki.

ford_kuga.jpg

Go Electric

Zaprezentowane modele posiadają zaawansowane, hybrydowe układy napędowe. Nowy Ford Kuga, średniej wielkości SUV, jest najbardziej zaawansowanym technologicznie modelem w stajni francuskiego producenta w historii i pierwszym modelem Forda, który na rynku dostępny będzie w trzech wersjach: z miękkim systemem hybrydowym, systemem hybrydowym z wtyczką (plug-in) i z pełnym hybrydowym zespołem napędowym. Ford w ciągu najbliższych 2 lat ma zamiar wypuścić na rynek 16 modeli samochodów z napędem wykorzystującym energię elektryczną.

ford_kuga_charging.jpg

Mild Hybrid

Pierwsze na rynku zadebiutują miękkie hybrydy (mild hybrid), czyli samochody uzbrojone w silnik spalinowy oraz instalację 48V z małym generatorem zamiast rozrusznika/alternatora. Zadaniem generatora jest odzyskiwanie energii podczas hamowania oraz wspomaganie przyśpieszania. Inteligentny, samoregulujący się system miękkiej hybrydy ma stale monitorować sposób eksploatacji pojazdu, określając moment oraz intensywność ładowania akumulatora. Zastosowanie tego typu rozwiązania pozwala m.in. uzyskać sporą oszczędność paliwa.

ford_kuga_interior.jpg

Nr 1 w Europie

Kuga bezapelacyjnie stoi na szczycie najlepiej sprzedających się SUVów Forda w Europie. Model ten zajmuje także trzecie miejsce na liście najchętniej kupowanych aut francuskiego producenta na Starym Kontynencie, ustępując jedynie modelom Fiesta i Focus. Nowa odsłona najpopularniejszego SUVa francuskiej marki wyróżnia się przestronnością, elegancją, wszechstronnością, opływową sylwetką oraz charakterystycznym designem. Kuga to pierwszy SUV oparty na nowej globalnej architekturze C2 Forda, zapewniającej o 10% większą sztywność skrętną i obniżenie masy nawet o 90 kg w porównaniu z poprzednią generacją.

ford_kuga_back.jpg

Technologiczne zaawansowanie

Dodatkowo Kuga wyposażona zostanie w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy m.in. system utrzymywania pasa ruchu z asystentem martwego pola lusterek i asystentem monitorującym ruch poprzeczny, adaptacyjny tempomat z funkcją Stop&Go, system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości i układ utrzymywania pojazdu pośrodku pasa ruchu. Komfort i wygodę podróży zapewnią również m.in. wbudowany modem FordPass Connect, 12,3-calowy cyfrowy, konfigurowalny zestaw wskaźników, system SYNC 3 z 8-calowym ekranem dotykowym oraz zestaw audio B&O. Kuga dostępna będzie w trzech wersjach: Kuga Titanium, usportowiona Kuga ST-Line i ekskluzywna Kuga Vignale. Nowy model średniej wielkości SUVa francuskiej marki pojawi się na rynku w 2020 roku.


Udostępnij:
Tagi: SUV ford kuga elektromobilność innowacje
Karol Włodarski

Redaktor prowadzący dobraflota.pl, prywatnie uwielbia ciężkie brzmienie gitarowych riffów, miłośnik nowych technologii z naciskiem na ich wykorzystanie w motoryzacji, od lat zbiera doświadczenie w branży automotive.