Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Nowy Peugeot 508 naszpikowany nowoczesnymi technologiami

Brak oceny

Nowy model francuskiej marki z przytupem wkroczył na rynek. Jego innowacyjne wyposażenie oraz atrakcyjny design dobitnie pokazuje, jak segment D stara się stanąć w szranki z coraz to większa popularnością SUVów. Zobacz, jak wygląda walka o klienta!

nowy-peugeot-508.jpg

Grad nowoczesnych technologii

W stosunku do poprzedniej generacji jednego z najbardziej popularnych aut francuskiej marki, obecny model mocno stawia na mocny design i innowacyjne technologie. Wnętrze Peugeota 508 zmieniło się diametralnie. Na pierwszy plan rzucają się arcyciekawe rozwiązania i-Cockpit, które sprawiają, że nie chce się z tego auta wysiadać. Niewielka kierownica doskonale trzyma się w dłoni, a sama jazda nowym Peugeot 508 to czysta przyjemność. Dodatkowo w kokpicie znajduje się zestaw cyfrowych zegarów z ekranem wysokiej rozdzielczości o przekątnej 12,3” z funkcją wyświetlania ostrzeżeń 'trybu nocnego'. Ponadto model wyposażony został w 8- lub 10-calowy ekran dotykowy HD zintegrowany z deską rozdzielczą. Całe wnętrze zostało doskonale spasowane i nie ma tu mowy o irytującym skrzypieniu, czy trzeszczeniu. Wykonanie z wysokiej jakości materiałów również jest odpowiedzią na najczęściej pojawiające się w ostatnich latach oczekiwania klientów.

Wykorzystanie sprawdzonych metod

Peugeot 508 został oparty na technologii i know-how opracowanych w ramach grupy PSA. W modelu znajduje się znana platforma EMP2, która znakomicie wpływa na oszczędność paliwa, bezpieczeństwo i ogólną dynamikę. Peugeot 508 ma charakterystyczna, sportową linię i może podobać się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. W porównaniu do poprzedniej generacji, auto jest niższe i krótsze, przez co bardziej kompaktowe. Absolutnie ciekawym rozwiązaniem są bezramkowe drzwi. W modelu nadal znajduje się typowy, subtelny grill, a umieszczenie logo lwa i numeru na przedzie maski nawiązują do legendarnego modelu 504. Pomimo iż auto przypomina sedana, to do bagażnika można się dostać poprzez podniesienie tylnej klapy wraz z szybą, co jest sporym udogodnieniem.

peugeot-508-nowoczesny.jpg

Walka trwa

Nowy Peugeot 508 to zdecydowanie ciekawa propozycja na rynku. Widać, że francuska marka postawiła sporo na szali proponując sporo droższy model od poprzednika (nawet o blisko 2/3 drożej za wersję podstawową) naszpikowany jednak nowoczesnymi technologiami i oferujący duży postęp jakościowy. Mimo wszystko wewnątrz auta, przede wszystkim na tylnej kanapie, nie ma zbyt sporo miejsca, co może być sporą niedogodnością, gdy weźmiemy pod uwagę, że segment D bezpośrednio chce konkurować z SUVami i crossoverami. Widać jednak, że branża motoryzacyjna, w tym francuski koncern, nie chcą łatwo oddać palmy pierwszeństwa miejskim autom terenowym.


Udostępnij:
Tagi: nowoczesny peugeot
Karol Włodarski

Redaktor prowadzący dobraflota.pl, prywatnie uwielbia ciężkie brzmienie gitarowych riffów, miłośnik nowych technologii z naciskiem na ich wykorzystanie w motoryzacji, od lat zbiera doświadczenie w branży automotive.