Japońska marka przedstawia swój prototyp koncepcyjnego samochodu, który jest urzeczywistnieniem wizji przyszłości motoryzacji oczami Sony.
Niespodziewany koncept
Ten niesamowity samochód został zaprezentowany podczas targów technologicznych CES w Las Vegas i był prawdziwym hitem, gdyż nikt z obecnych nie spodziewał się, że Sony w swojej przestrzeni wystawowej posiadać będzie pojazd. Największym zaskoczeniem był fakt, że firmie udało się utrzymać prace nad modelem koncepcyjnym samochodu w zupełnej tajemnicy. Cała rzesza widzów oczekiwała raczej nowej konsoli do gier niż elektrycznego auta, który spokojnie mógłby stanąć w szranki z najbardziej popularnymi modelami sportowymi. Samochód przypomina trochę swoim wyglądem modele Tesli, czy pierwsze auta elektryczne niemieckiego Porsche.
Wizytówka japońskiego producenta
Prototyp powstał, by być swoistą wizytówką wysiłków Sony w dziedzinie mobilności i transportu. Warto wspomnieć, że japoński producent już od dawna zajmuje się dostarczaniem technologii i komponentów innym markom samochodowym w Azji, głównie krajowym, jednak obecnie chciał przekształcić te pojedyncze produkty w kompleksowe rozwiązania. Przy prototypie Vision S razem z Sony współpracowały takie marki, jak Bosch, Continental, Genetex, Nvidia czy Magna, które uważane są na światowych gigantów w swojej branży. Co więcej, prawdopodobnie auto nigdy nie trafi do seryjnej produkcji, a to z kolei oznacza, że nigdy nie wyjedzie na ulice.
Innowacyjne wnętrze
Elektryczny samochód Sony wykorzystuje zaawansowane technologie obrazowania i wykrywania, ale także, co najważniejsze, usługi telekomunikacyjne i chmurowe marki. Co więcej, oprogramowanie pokładowe sterowane jest przez sztuczną inteligencję. Dodatkowo auto posiada ponad 30 czujników, wśród których znajdują się m.in.: czujniki obrazu CMOS, czujniki pozwalając wykrywać i rozpoznawać nie tylko ludzi, ale także przedmioty i wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Sony nie byłoby też sobą, gdyby nie zaoferowało unikatowego systemu audio. W prototypie głośniki zostały wbudowane w siedzenia i wręcz otaczają pasażerów dźwiękiem, co ma gwarantować unikalne doznania słuchowe.
Wizja przyszłości
Sony zakłada, że w przyszłości, gdy dostępne będą zaawansowane funkcje autonomicznej jazdy auta nie będą jedynie środkami transportu, ale staną się swoistym miejscem do odpoczynku i relaksu. Dlatego też główną część deski rozdzielczej stanowi panoramiczny ekran, za pomocą którego można dysponować i sterować całą rozrywką dostępną w samochodzie. Japońska marka zaprezentowała niezwykle ciekawy koncept, który pomimo iż prawdopodobnie nie będzie dostępny w sprzedaży jest bardzo interesującym i potrzebnym, z punktu widzenia rozwoju technologicznego, projektem.