Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

UX 300E – pierwszy elektryczny samochód Lexusa

Brak oceny

Długo zapowiadana strategia "Lexus Electrified" właśnie weszła w życie. UX 300E to pierwszy, w pełni elektryczny samochodów Lexusa.

UX 300E Lexus

Oko na przyszłość

Lexus już od ponad 15 lat jest prawdziwym pionierem elektryfikacji pojazdów. Od 2005 roku, kiedy to na rynku pojawił się model RX 400h, japońska marka odgrywa istotną rolę w oferowaniu rewelacyjnych produktów, które gwarantują nie tylko fantastyczne osiągi, ale także, wręcz przede wszystkim, są przyjazne dla środowiska i wpisują się doskonale w obecnie panujący trend eko. Nowa strategia to szereg działań pod wspólnym szyldem "Lexus Electrified" została zaprezentowana na targach Tokyo Motor Show 2019.

Kokpit Lexusa UX 300E

"Lexus Electrified"

Technologie w ramach nowej strategii umożliwią zintegrowane sterowanie układami napędowym i kierowniczym oraz zawieszeniem i hamulcami, maksymalnie przy tym wykorzystując potencjał zarządzania pracą napędu, który został wypracowany w technologii hybrydowej. Głównym założeniem Lexusa jest oferowanie elektrycznych aut, które będą mogły pochwalić się świetnymi osiągami, łatwością prowadzenia, pełną kontrolą nad pojazdem oraz, co najważniejsze, niesamowitą radością z jazdy. Inżynierowie Lexusa w pełni zachowali charakterystyczną stylistykę i cechy użytkowe crossovera UX, skupiając się na możliwościach wykorzystania wyjątkowych zalet elektrycznego napędu.

Nowy elektryczny Lexus

Odwaga i innowacja

Kabina Lexusa UX 300E inspirowana jest tradycyjnymi japońskimi werandami "engawa". Pozwala to kierowcy na dobre wyczucie nadwozia modelu EV, co bezpośrednio przekłada się na łatwiejsze manewrowanie autem w ciasnych, miejskich przestrzeniach. Sam kokpit jest klarowny i przejrzysty, a dodatkowo umożliwia bezproblemowy i komfortowy dostęp do wszystkiego, gdyż każdy element sterujący jest w zasięgu ręki. Mimo wszystko nowy Lexus UX 300E nie stracił pazura, który posiada tradycyjna wersja tego fantastycznego crossovera. Na szczególną uwagę zasługuje ostro wyeksponowany grill oraz aerodynamiczna, sportowa sylwetka. Lexus po raz kolejny udowadnia, że potrafi w niezwykle nowatorski i śmiały sposób realizować swoje założenia projektowe. UX 300E pojawi się na wybranych europejskich rynkach w II poł. 2020 roku, a od 2021 roku będzie oferowany w pozostałej części Starego Kontynentu.


Udostępnij:
Tagi: elektryk samochód elektryczny lexus UX 300E
Karol Włodarski

Redaktor prowadzący dobraflota.pl, prywatnie uwielbia ciężkie brzmienie gitarowych riffów, miłośnik nowych technologii z naciskiem na ich wykorzystanie w motoryzacji, od lat zbiera doświadczenie w branży automotive.