Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

VW Tiguan - nowa odsłona najpopularniejszego SUVa Europy

Brak oceny

Tiguan to wciąż najpopularniejszy SUV w Europie i model, który bije rekordy sprzedaży na całym świecie. Niemiecki producent postanowił właśnie nieco odświeżyć swoją perełkę.

VW_Tiguan.jpg

Lider swojego segmentu

Volkswagen Tiguan to model, z którego Grupa Volkswagen może być szczególnie dumna. Do dnia dzisiejszego od premiery z fabryk wyjechało już ponad 6 milionów egzemplarzy tego najpopularniejszego modelu marki. W samym 2019 roku ponad 900 000 samochodów znalazło swoich nowych właścicieli. Nic dziwnego, że niemiecki producent inwestuje w swój jeden z najbardziej dochodowych produktów. W nowej odsłonie Tiguana zmieniło się naprawdę sporo.

Odświeżony pod każdym względem

To, co jest absolutną nowością to fakt, że Tiguan dostępny będzie w wersji z nowoczesnym napędem hybrydowym typu plug-in (o mocy 180 kW/245 KM) oraz w wersji o wysokich osiągach – R (z silnikiem TSI o mocy 235 kW/320 KM). Wersja R wyróżnia się sportowym charakterem, możliwością jazdy na torze oraz wszechstronnością w codziennym użytkowaniu. Wielkim atutem jest także atrakcyjny i wyrazisty design. To prawdziwa gratka dla osób lubiących pojazdy z dynamicznym, sportowym zacięciem. Co więcej, zastosowanie systemu twindosing we wszystkich turbodieslach gwarantuje, że turbodoładowane silniki wysokoprężne TDI w nowej odsłonie najpopularniejszego SUVa w Europie należą do najczystszych silników spalinowych na świecie. Wśród nowości warto wymienić również najnowszą generację systemu multimedialnego, dzięki któremu kierowca może uzyskać dostęp do nowej gamy usług i funkcji online, oświetlenie  IQ.LIGHT z reflektorami matrycowymi w technologii LED, dzięki którym znacznie zwiększa się komfort i poczucie bezpieczeństwa w trakcie podróży w nocy oraz nowy system Travel Assist, który pozwala poruszać się częściowo automatycznie z prędkością nawet do 210 km/h.

Napęd eHybrid wkracza do gry

Najważniejszym jednak unowocześnieniem w nowej odsłonie Tiguana jest zespół napędowy eHybrid, który stanowi integralny element elektryfikacji modeli Volkswagena. Jest to niezwykle łatwy w konfiguracji tryb hybrydowy, dzięki któremu możliwe jest magazynowanie wystarczającej ilości energii elektrycznej nawet podczas długich podróży. Wszystko po to, by końcowy etap, czyli jazdę po mieście móc pokonać zupełnie bez emisji spalin. W trybie elektrycznym Tiguan eHybrid może poruszać się z prędkością nawet do 130 km/h. W trybie hybrydowym silnik elektryczny wspomaga podczas przyspieszania wydajny silnik benzynowy TSI z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Ponadto współpraca tych dwóch silników w tym trybie gwarantuje pokaźną moc i osiągi, ponieważ silnik elektryczny zapewnia dodatkowy moment obrotowy dostępny od razu po wciśnięciu pedału przyspieszenia. Jeżeli ktoś chce uprawiać szczególnie dynamiczną jazdę to powinien wybrać jednym przyciskiem obok dźwigni zmiany biegów tryb GTE.
 


Udostępnij:
Tagi: SUV volkswagen Tiguan lifting nowość
Karol Włodarski

Redaktor prowadzący dobraflota.pl, prywatnie uwielbia ciężkie brzmienie gitarowych riffów, miłośnik nowych technologii z naciskiem na ich wykorzystanie w motoryzacji, od lat zbiera doświadczenie w branży automotive.